![Image by Annie Spratt](https://static.wixstatic.com/media/nsplsh_6457595533692d6d71456f~mv2_d_7952_5304_s_4_2.jpg/v1/fill/w_147,h_98,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/nsplsh_6457595533692d6d71456f~mv2_d_7952_5304_s_4_2.jpg)
![internship](https://static.wixstatic.com/media/856d87_4eac44654a004ddd940b1eaa33abc729~mv2.jpg/v1/crop/x_279,y_0,w_2443,h_2000/fill/w_359,h_291,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,enc_auto/A%20group%20of%20friends%20at%20a%20coffee%20shop_edit.jpg)
Crează-ţi o perspectivă globală!
![fundal]](https://static.wixstatic.com/media/856d87_c37f7ca832874eed9027942fa566f301~mv2.png/v1/crop/x_19,y_0,w_34,h_42/fill/w_48,h_58,al_c,lg_1,q_85,enc_auto/Screenshot%202024-03-01%20023653.png)
Vei face parte dintr-o echipă de profesionişti dintr-un mediu internaţional. Astfel, vei putea împărtăşi idei cu oameni cu un background diferit şi cu cunoştinţe diverse.
![laptop](https://static.wixstatic.com/media/856d87_b7594d32a734488b97cd37c67bfdaf5e~mv2.jpg/v1/crop/x_279,y_0,w_2443,h_2000/fill/w_359,h_291,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,enc_auto/Workspace%20Wonder%20Woman_edited.jpg)
Obţine experienţă profesională!
![fundal](https://static.wixstatic.com/media/856d87_c37f7ca832874eed9027942fa566f301~mv2.png/v1/crop/x_19,y_0,w_35,h_42/fill/w_48,h_59,al_c,lg_1,q_85,enc_auto/Screenshot%202024-03-01%20023653.png)
Ai ocazia să înveți direct de la profesioniști din domeniu și să aplici cunoștințele dobândite în timpul facultății într-un mediu practic și real.
![internship](https://static.wixstatic.com/media/856d87_f7930750750146a18e95c61034124484~mv2.jpg/v1/crop/x_279,y_0,w_2443,h_2000/fill/w_359,h_291,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,enc_auto/Taller%20than%20the%20Trees_edited.jpg)
Dezvoltă-te într-un mediu diferit!
![internship](https://static.wixstatic.com/media/856d87_c37f7ca832874eed9027942fa566f301~mv2.png/v1/crop/x_19,y_0,w_34,h_42/fill/w_48,h_58,al_c,lg_1,q_85,enc_auto/Screenshot%202024-03-01%20023653.png)
Descoperă lumea prin intermediul unor culturi şi practici diferite, care să te scoată din zona de confort pentru a-ţi dezvolta adaptabilitatea!
Care e procesul pentru a pleca în internship internaţional?
![](https://static.wixstatic.com/media/11062b_5a858ea3bde1414ab6ab3c958060acd1f000.jpg/v1/fill/w_59,h_33,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/11062b_5a858ea3bde1414ab6ab3c958060acd1f000.jpg)
2.
Vei fi contactat de un membru AIESEC din cel mai apropiat sediu pentru a discuta despre experienţa care ţi se potriveşte, în funcţie de dorinţele şi profilul tău. Apoi, urmează să construiţi împreună CV-ul şi să aplici la oportunităţile pe care ţi le doreşti. În funcţie de tehnicalitatea poziţiei, participi la un interviu sau rezolvi câteva task-uri.
1.
Te înscrii completând formularul de mai jos.
![](https://static.wixstatic.com/media/11062b_000574c6bbc1434eb9e156ef0e18ffcef000.jpg/v1/fill/w_62,h_35,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/11062b_000574c6bbc1434eb9e156ef0e18ffcef000.jpg)
![](https://static.wixstatic.com/media/856d87_404b8b797286482d9ed474f4971097daf000.jpg/v1/fill/w_59,h_33,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/856d87_404b8b797286482d9ed474f4971097daf000.jpg)
![](https://static.wixstatic.com/media/856d87_ed786bfd16144b1da5bdea31803801e7f000.jpg/v1/fill/w_29,h_52,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/856d87_ed786bfd16144b1da5bdea31803801e7f000.jpg)
După ce ai fost acceptat pentru a pleca în experienţa de internship dorită, pregătim împreună documentaţia, îţi oferim informaţiile necesare pentru a te descurca în străinătate şi plăteşti taxa proiectului.
3.
4.
Îţi pregăteşti bagajele şi te afli în contact cu responsabilii AIESEC din locaţia unde pleci în internship.
![](https://static.wixstatic.com/media/856d87_a284650eba9343c4ad59d6c1e9da0b61f000.jpg/v1/fill/w_59,h_33,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/856d87_a284650eba9343c4ad59d6c1e9da0b61f000.jpg)
5.
Trăieşti o experienţă de neuitat!